Pozitif Kimya Pozitif Kimya Tel
pozitif-TR pozitif-EN

Formaldehit

Formaldehit

Formaldehit, formik aldehit, metil aldehit, metanal olarakta bilinen renksiz gaz halinde zehirli bir kimyasaldır. Genel satışı % 37 lik sulu çözeltisidir. 30 – 60 Lt bidonlarda ve IBC tanklarda dökme olarak satışı yapılmaktadır.  Dezenfektan olarak kullanımı mevcuttur.

Formaldehit dezenfektan amaçlı olarak yaygın şekilde kullanılır. Formaldehit renksiz , rahatsız edici derecede kötü kokulu sıvı zehirli bir kimyasaldır. Genellikle %37 lik sulu çözelti şeklinde piyasada bulunur. %37 lik sulu çözeltisine formalin ismi de verilmektedir. Sulu çözeltisi şıra kıvamındadır ve renksizdir.Kimyasal formülü CH2O dur. Formaldehit genellikle dezenfektan amaçlı ve mobilya sanayinde imalatında (sunta, mdf, vs.) kullanılmaktadır.. Formaldehitin teknik (spesifik ) özellikleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Formaldehitin  Özellikleri ve Formaldehit Kullanım Alanları

Kimyasal Adı

Formaldehit

Kimyasal Formülü

CH2O

Molekül Ağırlığı

30,026 g/mol

Renk

Berrak, renksiz,sıvı

Yoğunluk

0.8153 g/cm³

Kaynama Noktası

93-96 0 ° C (%37 konsantrasyonda)

Erime Noktası

-15 ° C (%37 konsantrasyonda)

 Tıbbi laboratuvarlarda koruyucu ve sterilize edici madde olarak kullanılmaktadır. Ayrıca reçine imalatında ve kimyasal üretim ara maddesi olarak kullanılmaktadır. Üreformaldehit ve fenolformaldehit reçineler köpük yalıtımı malzemelerinin ve sunta ve kontraplakların üretiminde, tekstilde ve ayrıca, formaldehit üre, fenol ve melamin reçinelerinin yapımında kullanılmaktadır.

Formaldehit tıbbi laboratuarlar çokça kullanılır.

Dezenfektan işlemi gereken yerlerde formaldehit kullanılır.

Formaldehit kimya sanayinde kullanılır.

Formaldehit köpük yalıtımı malzemelerinde (cam yünü , taş yünü imalatında), sunta imaatında, mdf imalatında , suntalam, mdflam, kontraplak gibi yapı elemanlarının üretiminde sıkça kullanılır.

Temizlik sektörü vb. alanlarda bazı ürünlerde kullanılır.

Mantar çiftliklerinde ve balık çiftliklerinde dezenfektan olarak, tekstil ürünlerinin işlenmesinde, formaldehit üre, fenol ve melamin reçinelerinin yapımında kullanılmaktadır.

Ülkemizde formaldehit üretilir. Formaldehit fiyatı döviz bazlıdır. Döviz kurlarındaki değişim formaldehit fiyatlarında hissedilir.


Formaldehit
.
   
Ambalaj :  30-60 Lt bidon
  1000 Lt IBC
Formul : CH2O
Konsantrasyon : % 37
Yoğunluk

Benzer Ürünler


Toplam Kayıt: 28 - Sayfa: 1

Formaldehit nedir,  Formaldehit satan firmalar,  Formaldehit bulabileceğim yerler,  Formaldehit firmaları,  Formaldehit nereden alabilirim,  Formaldehit kaç lira ,  Formaldehit kg fiyatı,  Formaldehit litre fiyatı,  Formaldehit nasıl temin ederim,  Formaldehit nereden bulabilirim,  Formaldehit nerelerde satılır,  Formaldehit nerelerden alınır ,  Formaldehit nerelerden bulunur,  Formaldehit satın al,  Formaldehit satın almak istiyorum,  Formaldehit satış,  Formaldehit satışı,  Formaldehit satışı yapan firmalar,  Formaldehit temin edilecek yerler,  Formaldehit uygun fiyat,  Formaldehit kaliteli,  Formaldehit ucuz,  Formaldehit Kayseri Gaziantep Trabzon Muğla Kahraman Maraş Erzincan Kütahya Sivas Van Hatay iskenderun,  Formaldehit Adana Mersin Antalya Konya,  Formaldehit Ankara istanbul izmir Malatya eskişehir Çanakkale,  Formaldehit Tokat Samsun Niğde Zonguldak,  Formaldehit Kartal Pendik Tuzla ,  Formaldehit istanbul anadolu yakası firmaları,  Formaldehit Gebze Dilovası Darıca,  Formaldehit Ümraniye Dudullu İMES imes ,  Formaldehit orhanlı aydınlı şekerpınar çayırova,  Formaldehit Sultanbeyli Sancaktepe Samandra Kurtköy,  Formaldehit Darıca Bayramoglu gosb itosb tosb taysad,  Formaldehit Yalova Bolu Balıkesir Düzce Bilecik Bursa izmit Aydın Diyarbakır Adapazarı Afyon Erzurum ısparta,  Formaldehit nerede satılır,  Formaldehit nerede bulunur,  Formaldehit fiyatı,  Formaldehit fiyatları,  Formaldehit nereden alınır,  Formaldehit nerelerde bulunur,  Formaldehit ambalaj fiyatı,  Formaldehit  KOSB GOSB TOSB ITOSB Tepeören Üsküdar Kadıköy , 


pozitifkimya-clear